• O nas

• Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach jest placówką publiczną, czynną w godz. od 6:30 do 16:30. Placówka funkcjonuje w parterowym, zabytkowym budynku zlokalizowanym 2 km. od centrum w dzielnicy Myślenic Górne Przedmieście - przy ulicy 3 Maja 98. Posiada rozległy teren z placem zabaw, dobrze i funkcjonalnie zagospodarowany ogród.

Przedszkole nr 1 wyróżnia się ...

• Rodzinną, domową atmosferą.
            • Integracją dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.
            • Aktywną współpracą z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
            • Organizacją wycieczek i imprez środowiskowych.

Oferujemy:

• Serdeczną i troskliwą opiekę.
            • Naukę przez zabawę.
            • Aktywizujące metody i formy pracy.
            • Porady pedagogiczne.
            • Zajęcia rozwijające zainteresowania i możliwości dzieci.
            • Zajęcia specjalistyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Wszystkie sale zabaw i pomieszczenia są estetycznie i funkcjonalnie urządzone. Systematycznie doskonalimy bazę lokalową, sale wyposażamy w nowe sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne.
          • Historia Przedszkola

Przedszkole nr 1 zostało utworzone w budynku szkoły. Powstało w roku 1947 z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Górne Przedmieście - jako pierwsze na terenie Myślenic. Początkowo, było placówką  5-godzinną, do której uczęszczało ok. 36 dzieci. Zajmowało  tylko jedną salę od strony zachodniej.  W pozostałych pomieszczeniach znajdowała się dwuklasowa szkoła podstawowa  oraz mieszkanie. W pierwszych latach wyposażenie przedszkola, było ubogie. Zabawki w większości wykonywała wychowawczyni.

Duży wkład w organizację i urządzenie przedszkola miała pierwsza kierowniczka Pani Helena Kłos.

Funkcję kierowniczą pełniły w kolejnych latach:

1953-1966 Genowefa Łapa;

01.09.1966-31.08.1969 Krystyna Główczyk;

01.09.1969-31.08.1990 Leokadia Bylica;

01.09.1990-31.08.2003 Alicja Szlachetka.

Od 01.09.2003 funkcję dyrektora pełni Elżbieta Cygal.

W roku 1984 liczba dzieci się zwiększyła i został utworzony II oddział. W czerwcu 2006r. przedszkole odzyskało salę zajmowaną przez Szkołę Podstawową, w której po remoncie dnia 01.09.2006r. otwarto III oddział - integracyjny.

W ciągu następnych lat liczba zgłaszanych do przedszkola dzieci systematycznie wzrastała, dlatego w roku 2010 został utworzony kolejny oddział. Od 01.09.2010r. w placówce funkcjonują 4 oddziały - w tym 1 integracyjny, gdzie wspólnie bawią się i uczą dzieci zdrowe i niepełnosprawne intelektualnie. Obecnie do przedszkola uczęszcza ok. 80 dzieci.