• Programy

W roku szkolnym 2023/2024 pracę wychowawczo - dydaktyczną  realizujemy w oparciu o następujące programy:

Program edukacji przedszkolnej "Nasze przedszkole" Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba Żabińska - program wiodący.

"Program nauczania języka angielskiego w przedszkolu" Magdalena Appel, Joanna Zarańska, Ewa Piotrowska.

Programy własne nauczycieli:

• Program wychowawczo  - dydaktyczno - terapeutyczny „Jesteśmy razem”- realizowany w oddziale integracyjnym,
            • Program profilaktyczny „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak" – realizowany we wszystkich grupach,
            • Program wychowawczy „Przedszkolak na medal”-  realizowany we wszystkich grupach.

Roczny program wychowawczo - dydaktyczny, którego zadania są następujące:

Razem przez świat – wspomaganie rodziców w procesie wychowania i edukacji,  budowanie pozytywnych relacji

Zdrowo i bezpiecznie żyjemy - kształtowanie zachowań warunkujących zdrowie i bezpieczeństwo w różnych sytuacjach

Programy edukacyjne:

• "Kubusiowi przyjaciele natury" - Ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej, organizowany przez firmę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.
            • "Czyste powietrze wokół nas"Program skierowany jest do dzieci 5-,6-letnich oraz do rodziców/opiekunów. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych od najmłodszych lat. Program realizowany jest we współpracy z PSSE w Myślenicach.
            • Skąd się biorą produkty ekologiczne? - Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych od najmłodszych lat. Program realizowany jest we współpracy z PSSE w Myślenicach.