• Rada Rodziców

• Rada Rodziców jest organem społecznym i samorządowym, współdziałającym z dyrektorem przedszkola, Radą Pedagogiczną, organem prowadzącym i organem nadzorującym Przedszkole oraz innymi organizacjami i instytucjami  wspierającymi realizację statutowych zadań Przedszkola.

Radę Rodziców tworzy reprezentacja rodziców dzieci uczęszczających aktualnie do Przedszkola.

Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola. Kadencja Rady Rodziców trwa 1 rok.

Do zadań Rady Rodziców  należy:

• Pobudzanie i organizowanie różnych form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań Przedszkola.
            • Współdziałanie w bieżącym i perspektywicznym programowaniu pracy przedszkola.
            • Pomoc w doskonaleniu organizacji i warunków pracy Przedszkola.
            • Współpraca ze środowiskiem lokalnym.
            • Podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla Przedszkola, zwłaszcza na działalność wychowawczą i wzbogacenia bazy.
            • Tworzenie klimatu twórczej współpracy jak najliczniejszej grupy rodziców.