• Dyżur wakacyjny

Informacja dla Rodziców - Dyżur wakacyjny w 2024 r.

W roku szkolnym 2023/2024 dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 1  planowany w miesiącu lipcu  w okresie od 01 do 26 lipca 2024 r

Regulamin organizacji dyżuru wakacyjnego dla publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice znajduje się  w Załączniku nr 1 do  Zarządzenia Nr 247/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 24 września 2019 r., który można przeczytać na poniższej stronie internetowej:

Wykaz przedszkoli funkcjonujących w okresie wakacji (lipiec i sierpień):

DYZURY_PRZEDSZKOLI_2024.doc

Zapisy na dyżur wakacyjny  w Przedszkolu Samorządowym nr 1

Zasady ogólne:

1. Z dyżuru wakacyjnego mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli w Gminie Myślenice.
          2. Jeśli rodzic/opiekun prawny zapisuje dziecko do więcej niż jednej placówki, wypełnia wniosek do każdego przedszkola oddzielnie.
          3. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające  do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Myślenicach, a następnie dzieci z innych przedszkoli, które mogą być przyjęte tylko w przypadku wolnych miejsc.
          4. Grupa przedszkolna nie może liczyć  mniej niż 10 dzieci i nie więcej niż 25 dzieci.
          5. Przewiduje się  zorganizowanie grupy liczącej  25 dzieci.
          6. Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać tylko dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w tym okresie nie korzystają z urlopu (np. wypoczynkowego,  macierzyńskiego, wychowawczego itp.). Zgodnie z art. 31 Konwencji o Prawach Dziecka, rodzice powinni uwzględnić prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego poprzez zaplanowanie mu przerwy wakacyjnej.
          1. Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone, będą od dnia 27.05.2024 do 10.06.2024 godz. 12:00
          1. Wnioski wraz z załącznikami dostępne będą  w przedszkolu.
          1. Podstawą przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest złożenie w terminie do 10.06.2024 Karty zapisu dziecka  na dyżur wakacyjny  wraz z załącznikami: Oświadczenie matki/opiekunki prawnej dziecka, Oświadczenie ojca/opiekuna prawnego dziecka, Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola.
          1. Kartę wraz  z załącznikami  należy  złożyć w sekretariacie przedszkola.
          1. W przypadku większej liczby dzieci chętnych na dyżur niż liczba miejsc dostępnych w przedszkolu, o przyjęciu dziecka decydować będzie kolejność zgłoszeń, tj. data złożenia „Karty zapisu dziecka na dyżur wakacyjny” potwierdzona podpisem rodzica.
          1. Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu w okresie dyżuru wakacyjnego  przyjmowane są z góry, tj do 05 lipca 2024 r.  po uprzednim uzyskaniu informacji o wysokości naliczonej opłaty i numeru konta do przelewu.
          1. Brak uiszczenia opłaty we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu i skutkuje skreśleniem dziecka z dyżuru wakacyjnego.