• Ramowy rozkład dnia

6:30 - 8:00

Schodzenie się dzieci. Łączenie grup – zabawy integrujące, dowolne według inwencji dzieci w kącikach zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne itp.

8:00 – 8:20

Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem przejawiającym zdolności, pozostałe dzieci zabawy dowolne.

8:20 – 8:30

Ćwiczenia poranne/zabawy ruchowe. Czynności porządkowo- higieniczne. Przygotowanie do śniadania. Pełnienie dyżurów.

8:30 – 9:00

Śniadanie. Czynności higieniczno – sanitarne. Mycie zębów.

9:00 – 10:00

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oparciu o podstawę programową, realizowane według wybranego programu  wychowania przedszkolnego, prowadzone przez nauczyciela wyzwalające różnorodną aktywność dzieci: umysłową, słowną, ruchową, plastyczną, muzyczną  i inną

10:00 – 10:20

Zabawy i ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Zabawy dowolne  w kącikach zabaw wg. wyboru dzieci.

10:20 – 11:20

Pobyt na powietrzu. Zabawy swobodne i zorganizowane w ogrodzie, na placu zabaw, gry sportowe, ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, prace w ogrodzie, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki lub zabawy ruchowe w sali.

11:20- 11:30

Czynności samoobsługowe i higieniczne. Przygotowanie do obiadu

11:30 – 12:10

Obiad. Czynności higieniczne. Mycie zębów.

12:10- 12:30

Odpoczynek po obiedzie „leżakowanie”, słuchanie utworów literackich, muzyki relaksacyjnej

12:30 – 14:00

Praca indywidualna  i zespołowa z dziećmi o charakterze stymulacyjno- kompensacyjnym, praca z dzieckiem przejawiającym zdolności. Zabawy dowolne według wyboru dzieci w kącikach zainteresowań. Pobyt na placu zabaw, zabawy i gry ruchowe.

14:00- 14:15

Zabawa ruchowa. Czynności porządkowo- higieniczne

Podwieczorek

14:30- 15:00

Słuchanie literatury dziecięcej. Zabawy dydaktyczne, zabawy kołowe ze śpiewem lub inne

15:00 – 16:30

Grupa łączona. Zabawy organizowane  i  swobodne wg. zainteresowań  dzieci: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, teatralne, plastyczne, muzyczno- ruchowe i inne. Zabawy i gry dydaktyczne. Pogłębianie zdobytych wiadomości i umiejętności. Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, czynności porządkowe. Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym. Kontakty indywidualne z rodzicami, rozchodzenie się dzieci.